Ticari Kredi Kartı

Ticari Kredi Kartı Nedir?

Ticari kredi kartı; bireysel harcamalarla işle ilgili harcamaları ve yeniden satış amaçlı alımları birbirinden rahatça ayırmayı sağlayan. Raporlama, artı taksit – puan ve daha bir çok avantajı bir arada sunan bir bankacılık hizmetidir.

Ticari kredi kartları nakit akışı üzerinde etkili bir kontrol kurmayı sağlayan. Para yönetiminde verimliliği arttıran ve aynı zamanda masrafları düşüren, ticarette ve diğer iş yaşamında rekabet üstünlüğü sağlayan bir araçlardır.

Ticari kredi kartı kullanarak şirketinizin tüm harcamalarını hiçbir çek-senet sıkıntısıyla, vade derdiyle, banka stresiyle uğraşmadan hızla, kolayca ve güvenle taksitlendirip vadelendirebilirsiniz.

Şirket harcamalarının tamamının, çalışanlar için belirlenen limitler, yetkiler ve sınırlar dahilinde alım yapılan tedarikçileri ve hizmet alınan işletmeleri de kontrol altında tutarak yapılmasını sağlar. Böylelikle paranın kontrolü tamamen yöneticinin elinde olur. Kartlarınn üzerine işletme adının yanında, kart sahiplerinin isimlerini, şirket ünvanlarını da yazdırabilir, kredi kartının kullanıldığı her yerde kazanarak harcama yapabilirsiniz. Şirketin bütün finansal maliyetlerinin düşürülmesinde de etkili bir araçtır çünkü POS komisyonundan kredi puanına ve limitine kadar bankacılıkla ilgili her alanda kayıt altındaki harcamalarınız ve bankanızla yoğun ilişkiniz göz önüne alınır.

Başlangıçta ticaret ya da üretim amaçlı alışverişlerde artık bütün harcamalarda işletmeler tarafından kullanılan. Genellikle bireysel kartlara nazaran yüksek limitli olan ticari kredi kartları yapılan mal ve hizmet alımları için bankaların sunduğu seçenekler çeşitlidir.  Alım sonrası belli bir ücret ve/veya vade farkı karşılığı borcun; Şube’de, ATM‘de, Telefon ya da İnternet Şubesi‘nde banka tarafından taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelenmesi mümkündür.

Koşulları, komison ve oranları vade sınırları bankaların POS müşterileriyle yapacağı anlaşmalarla belirlenir. Satış noktasında doğrudan işletme tarafından POS’ta yapılacak taksitlendirme ve öteleme işlemleri de sunulan bir diğer kolaylıktır. Bankalar yerine işletmelerde taksitlendirme yapmak ticari kart kullanıcıları açısından daha avantajlıdır.

Bazı ürünler, sektörler ve işletmelerde ticari kart kullanımına taksit ve vade sözkonusu olmamaktadır. Ancak işletmeler farklı faaliyet sahalarına ilişkin kampanyaları ticari kart kullanıcıları lehine değerlendirebilmektedir. İşletmelerin günümüz iş dünyasının zorlu rekabet koşullarında büyüme ve yatırım yapma kapasitesini, kredi kullanım olanaklarını geliştirmeleri zorunludur; harcama ve ödeme kolaylığı yaratan işletmeler bir adım öndedir. Daha fazla ürün satabilmek ve daha iyi koşullarda ürün alabilmek için her seçenek değerlendirilmelidir.

Ticari kredi kartlarının ve pos cihazlarının en avantajlı kullanım yollarını öğrenmek istiyorsanız bizi izlemeye devam edin.