POS Cihazı

Pos Cihazı
Pos Cihazı

POS Cihazı Nasıl Alınır?

POS Cihazı Günümüzdeki kredi kartı ile alışverişlerin artması üzerine neredeyse her işletmede En Az bir Adet bulunmaktadır. POS cihazları bilindiği gibi kredi karı veya banka kartından ödeme alabilmek kullanılan cihazlardır. Nakit alışverişlerin nadir yapıldığı bu dönem içerisinde POS cihazı olan işletmeler ön planda tutulmakta ve herhangi bir alım işlemlerinde devamlı olarak sorulmaktadır.

Eğer bir işletmeye sahipseniz veya iletme kurma planlarınız var ise aklına takılan sorulardan bir de POS-Cihazı nerelerden alınır? POS-Cihazı fiyatları ne kadardır? Sorularıdır.

Son dönemlerde artış gösteren banka müşterileri artık bir kredi karTına veya banka kartına sahip olduğu görülmektedir. Bankaların vermiş olduğu kredi kartı hizmetleri hem nakit taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırmış hem de taksit imkânı ile ödeme yöntemlerinde kolaylıklar sağlamıştır.

Günümüzde artık eve sipariş getiren kuryeler bile elinde POS cihazları ile gelmektedir. Hatta sokak pazarları gibi nakit alışverişin yaşandığı yerlerde de “Kredi Kartı geçerlidir” yazısını görüp şaırdığınız bile olmuştur. Bu durumda POS-cihazı kullanım alanları çok geniş olduğunun bir göstergesidir.

POS Cihazı Nereden Alınır?

POS cihazlarının ne kadar önemli bir ayrıntı olduğu konusunda gerekli ayrıntıları belirttik. Ancak POS-cihazları nereden alınır diyorsanız, bankaların POS cihazları için yetkin kurumlar olduğunu belirtebiliriz. Eğer herhangi bir POS cihazı ihtiyacınız var ise bu ihtiyacınızı tüm banklar karşılayabilir. Bankadan bankaya değişiklik gösteren POS-cihazı alma şartları bazı bankalardan kolaylıkla alınabildiği gibi bazı bankalardan alınması için de bir hayli uğraşmanız gerekmektedir.

Kısa bir bilgi vermek gerekirse; size verilen POS cihazları sizin demirbaşınız olmamaktadır. Anlaşmalı olarak verilen POS cihazları anlaşmanız bittiği tarihten sonra bankaya iade edilir.

POS cihazı almak için gerekli evraklar:

  • Kimlik aslı ve fotokopisi
  • İşletme ortak ise her bir ortağın ayrı ayrı kimlik fotokopisi
  • İşletmenin ikamet belgesi
  • İşletme ruhsatınız
  • İşletme vergi levhası
  • Adınıza kayıtlı bir fatura (elektrik, su vb.)
  • İmza beyannamesi

Genellikle bankaların POS cihazı taleplerinde istedikleri belgeler bunlardan ibarettir. Ancak POS cihazını almak istediğiniz banka ile görüşerek daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

POS Cihazları Ücretli Mi?

POS cihazı herkesin alamayacağı bir cihaz olmakla birlikte bankaların özel olarak müşterilerine sunmuş olduğu bir hizmettir. POS cihazları mutlaka bir bankanın sistemine entegre olması gerektiği için alacağınız POS cihazları o bankanın finansal işlemleri doğrultusunda olacaktır.

POS cihazları ücretli mi diye soranlara ise, bankaların POS cihazlarınız ücretsiz olarak esnaflara verdiğiniz belirtelim. Ancak POS cihazları ile yapabilen alışverişlerde ise belirli bir limitin yakalanmasını talep ederler. Ancak belirlenen limitin altında kalan işletmelerden de POS cihazı yıllık aidatları kesilebilir.

Sizler de işletmenizin banka tarafından belirlenen limitlerin üzerinde bir online alışveriş gerçekleştirebileceği düşüncesindeyseniz, ücretsiz olarak POS cihazı kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Merkezimize uğrayarak Finans Danışmanlarımızla görüşebilirsiniz yada İletişim Formunu Doldurarak Size Ulaşmamızı Sağlayabilirsiniz…

 Kredi kartı borç taksitlendirme